Aktuality

Všechny aktuality a informace naleznete aktuální na našem facebooku a instagramu. Pokud potřebujete nejaktuálnější informace, můžete volat na náš telefon. Pokud by jsme to z nějakého důvodu nezvedali, budeme se snažit obratem ozvat zpě.

Kvůli počasí a březosti našich samic se dveře pro letošek zavírají. Pokud by se dělala nějaká akce určitě o tom budeme informovat.
Do budoucna prosíme všechny pokud by jste k nám chtěli zavítat, dopředu se informujte telefonicky zda opravdu otevřené dveře jsou. Pokud brána u nás na farmě je zavřena znamená to, že máme zavřeno a prosím nevstupovat...

od pátka 26.8.2022 budou každý pátek otevřené dveře pro návštěvníky. Bude u nás možné nakrmit zvířata, za dobrovolný příspěvek dostat kávu, zákuse a limonádu.
Je možno přivést vlastní ovoce a zeleninu, třeba i jen listy z kedlubnů. Prosíme vždy se informujte dopředu telefonicky nebo na našich facebookových stránkách zda opravdu otevřené dveře jsou....

Přípravy na náš první porod krávy byly v plném proudu. 10 dnů do termínu a nervozita byla u všech. Byli jsme domluvené s Bárou která už měla zkušenosti s porody aby držela pohotovost. 8.4.2022 přijela jen na kafe a omrknout kozu, která přenášela 3 dny. Sedly jsme spolu ke kávě a povídaly si co je nového. Přijel Josef z...

Letos se nám narodili poprvé trojčata u ovce. Porod proběhl v naprostém pořádku a ovce se o jehňata starala. Třetí den od narození jsme ráno našli jednu ze dvou holčiček ležet, chladnou a zesláblou. Vzali jsme jí k nám a začal boj o její život. Dokrmování stříkačkou přes prst a poté z láhve.

Trvalo to přesně 20 měsíců než se nám podařilo si vyběhat povolení k prodeji ze dvora kozího mléka. Díky době, která tu aktuálně je se to neuvěřitelně protáhlo. Nakonec se, ale zadařilo a konečně můžeme říct, zvládli jsme to.